Konc jak živé – ZRUŠENÉ

Information about the event

Term:
March 28, 2020 - March 28, 2020
Address:
KD Zohor
Venue:
KD Zohor


Contact:
Name:
Darina Mladenovová
E-mail:
mladenovova@moska.sk
Phone:
+421918971090

Event description

Krajské kolo celoštátnej  súťaže ľudových rozprávačov a regionálna súťaž spevákov  záhoráckej ľudovej piesne (nad 40 rokov). V rámci Bratislavského samosprávneho kraja sa 28.3. 2020 v priestoroch KULTÚRNEHO DOMU v Zohore  uskutoční súťažná prehliadka ľudových rozprávačov a spevákov záhoráckych ľudových piesní pod názvom Konc jak živé 2020.

Toto podujatie je inšpirované krásnou knižkou rovnakého názvu autora Pavla Slezáka zo Stupavy napísaná v Záhoráckom nárečí , ktorý je aj členom odbornej poroty pre rozprávačov.

Rozprávači  súťažia v dvoch kategóriách- 1. Prerozprávaný príbeh z knihy Konc jak živé, alebo 2. vlastný príbeh -ľubovoľná téma podľa vlastného výberu ( môže to byť príbeh skutočne prežitý, vymyslený, odpozorovaný, prerozprávaný prečítaný príbeh a pod.), dĺžka interpretovaného textu nesmie presiahnuť 8 min., rozprávač by mal mať v čase súťaže minimálne 15 rokov.

Kategória speváci záhoráckej piesne  – vekovo obmedzená účasť – od 40 rokov, interpretujú sólo alebo duo ľudové piesne z oblasti Záhoria – dĺžka súťažného výstupu max 6 min.

Do podujatia sa môžu zapojiť všetci neprofesionálni rozprávači a speváci s trvalým bydliskom, alebo pôsobiskom v Bratislavskom samosprávnom kraji, spĺňajúci  podmienky propozícií, prihlásením sa na danom formulári , alebo mailom do 25. 2. 2020. Súčasťou podujatia je odborný seminár s porotou pre súťažiacich a pre všetkých účastníkov spoločná zábava pri hudbe.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.