Ocenené významné osobnosti Bratislavského kraja

     V Divadle Pavla Országha Hviezdoslava v Bratislave sa vo štvrtok 16.6.2022 odovzdávali ocenenia významným osobnostiam Bratislavského kraja.

Medzi ocenenými boli aj osobnosti nominované Malokarpatským osvetovým strediskom v Modre:

– Pamätný list predsedu BSK udelený bratislavským županom Jurajom Drobom získal a absolútnym víťazom Ceny verejnosti na základe hlasovania občanov Bratislavského kraja sa stal významný výtvarník Pavol Šima-Juríček z Modry,

– Výročnú cenu Samuela Zocha, ktorá je najvyšším ocenením BSK, získal známy vinár Vladimír Sodoma z Modry.

Pavol Šima-Juríček je výtvarníkom so širokým zameraním, ktorý sa venuje kresbe, maľbe, grafike, sochárstvu, šperku, dizajnu, kreslenému humoru, kurátorskej činnosti a knižnej ilustrácii. S jeho dielami, tak ako aj s dielami ostatných vystavujúcich výtvarníkov, sa môžete zoznámiť v rámci výstavy Salón výtvarníkov od 17.6. do 18.9.2022 od stredy do nedele, v čase od 11.30 do 18.30 hod. v ELESKU Wine Park, ZOYA MUSEUM.

Vladimír Sodoma je vinárom, ktorého vinárstvo IVS Sodoma v Modre už 6 pokolení udržiava rodinnú tradíciu pestovania viniča a výroby vína v pivnici, ktorá bola vybudovaná pod rodinným domom v roku 1924, a v ktorej víno zreje v moderných i v tradičných drevených vyrezávaných sudoch, vyrobených otcom vinára Samuela Sodomu.

Malokarpatské osvetové stredisko v Modre srdečne blahoželá všetkým oceneným osobnostiam a želá im veľa úspechov v pracovnom i osobnom živote.

Celý článok o ocenených osobnostiach nájdete tu:

https://bratislavskykraj.sk/ocenili-sme-vyznamne-osobnosti-bratislavskeho-kraja/

Zdroj foto: Malokarpatské osvetové stredisko Modra
Malokarpatská vínna cesta
Bratislavský samosprávny kraj