Archív AMFO 2021

Informácie o podujatí

Term:
31 decembra, 2021 - 31 decembra, 2021
Adresa konania:
Ventúrska 9, Bratislava-Staré Mesto
Miesto konania:
Zichyho palác


Kontakt:
Meno:
Ján Honza
E-mail:
honza@moska.sk
Telefón:
+421905777968

Popis podujatia

AMFO 2021 – šanca pre amatérskych fotografov

Krajská súťaž a výstava amatérskej fotografickej tvorby, Bratislavský kraj

vyhlasovateľ: Národné osvetové centrum

organizátor: Malokarpatské osvetové stredisko v Modre príspevková organizácia Bratislavského samosprávneho kraja

spoluorganizátor: Staromestské centrum kultúry a vzdelávania, Ventúrska 9, Zichyho palác

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Do súťaže sa zapojilo 61 amatérskych fotografov s trvalým bydliskom, alebo pôsobiskom v Bratislavskom samosprávnom kraji s 354 fotografiami v časovom rozpätí od 20. 1. do 26. 3. 2021 a následným odoslaním svojich fotografií organizátorovi do Malokarpatského osvetového strediska v Modre, Horná 20, 900 01 Modra.

Súťaží sa v 3 vekových skupinách – súťažiaci vo veku do 15 rokov, do 25 rokov a nad 25 rokov. Kategórie sú nasledovné: čiernobiela fotografia, farebná fotografia, cykly a seriály, experiment.

Vyhodnotenia súťaže prebehne pod vedením odbornej poroty v mesiaci apríl 2021 v dvoch kolách:

  1. Prvé kolo – širší výber sa uskutoční na základe porote dodaných elektronických formulárov s priloženými fotografiami, cyklami a experimentmi v elektronickom formáte. Na základe nezávislého bodovania porotou bude z celkového množstva vybraných cca 100 diel, následne sa uskutoční súťaž o cenu diváka a to na platforme Facebook
  2. Druhé kolo – oceňovanie, porota zo širšieho výberu vyberie ocenené diela a samozrejme aj ostatné diela budú súčasťou výstavy.

Výstava krajského kola celoslovenskej postupovej súťaže AMFO 2021 sa uskutoční od 7. 8. do 25. 8. 2021 v priestoroch Zichyho paláca, Ventúrska 9, Bratislava-Staré Mesto. Súčasťou vernisáže výstavy – 6. 8. 2021 v Zichyho paláci je aj rozborový seminár s odborníkmi v oblasti fotografickej tvorby spojený s odovzdávaním cien. Výstava je verejná, vstup na ňu je voľný a Vy – milovníci fotografie, ste na ňu srdečne pozvaní.

 Hlavní partneri podujatia:

  • Fond na podporu umenia – Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

 Organizátor podujatia:

  • Malokarpatské osvetové stredisko v Modre je príspevkovou organizáciou s právnou subjektivitou, ktorého zriaďovateľom je od 1.4.2002 Bratislavský samosprávny kraj. Svojím poslaním, ktorého cieľom je rozvoj miestnej a regionálnej kultúry, je jediným zariadením v Bratislavskom kraji.

Partneri podujatia:

  • Národné osvetové centrum, Bratislava-Staré Mesto