ARCHÍV ANONYMUS PERFORMANCE III. – Katarína Poláková – autorská výstava arttexov

Informácie o podujatí

Term:
30 decembra, 2023 - 30 decembra, 2023
Adresa konania:
Kaštieľ v Modre, Horná 20, Modra
Miesto konania:
Malokarpatské osvetové stredisko v Modre


Kontakt:
Meno:
Ján Honza
E-mail:
honza@moska.sk
Telefón:
+905777968

Popis podujatia

autorská výstava arttexov

ANONYMUS PERFORMANCE III.

Katarína Poláková

výber z tvorby

3. – 27.11.2023
Kaštieľ v Modre, Horná 215/20, Modra
Srdečne vás pozývame na výstavu arttexov

Katarína Poláková je penzistka, ktorá svoj voľný čas komorne napĺňa maľovaním a písaním pre radosť. Od roku 1974 sa dvadsať rokov venovala kultúrno-výchovnej činnosti v Galérii mesta Bratislavy v Mirbachovom paláci vo vtedy existujúcej Galérii dieťaťa. Neskôr, počas niekoľkých desaťročí, pracovala ako dobrovoľníčka s mladými ľuďmi s postihnutím a s rómskymi deťmi, ktorých podporovala v štúdiu, aby raz mohli svoj talent realizovať na profesionálnej báze. Výstavníctvo jej prirástlo k srdcu, podieľala sa na realizácii a dramaturgii série výstav pre evanjelizačný Dom Quo Vadis a pre Kníhkupectvo u Bandiho na Medenej ulici v Bratislave.

Od roku 2011 sa Katarína Poláková začala venovať vlastnej výtvarnej činnosti – pastelu a technike arttexu.  Pravidelne sa zúčastňuje postupovej súťaže Výtvarné spektrum, kde získala niekoľko ocenení a postup do celoslovenského kola.

Vo vybranej kolekcii arttexov v Kaštieli Modra autorka predstavuje niekoľko tematických okruhov – ako vieru, prírodu, hudbu a miesta, ktoré sama navštívila, a ktoré majú pre ňu cenný a jedinečný význam.
Názov výstavy „Anonymus performance III.“ zvolila autorka, ako sama uvádza, preto, že sa považuje za amatéra a chce, aby pozornosť návštevníkov nasmerovala nie na seba samú, ale na jej diela. Cieľom výtvarníčky je diváka potešiť a inšpirovať ho.

Výstava diel z tvorby OZ Pezinský kreatív je v Kaštieli v Modre pre verejnosť prístupná od 1. do 15. decembra 2023, počas návštevných hodín – od pondelka do štvrtka v čase od 9:00 do 15:30 a v piatok od 9:00 do 12:30 hod. Počas podujatia Vianočné inšpirácie v dňoch 9. – 10. decembra 2023 bude výstava prístupná od 10:00 – 18:00 hod.

 

Viac informácií o možnosti jej návštevy nájdete na stránke www.moska.sk  

 

Kurátor výstavy:
Mgr. Pavol Šima-Juriček