archív CINEAMA 2020

Informácie o podujatí

Term:
14 decembra, 2020 - 14 decembra, 2020
Adresa konania:
Štefánikova 834/25, Bratislava
Miesto konania:
Kino FILM EUROPE - Pistoriho palác


Kontakt:
Meno:
Ján Honza
E-mail:
honza@moska.sk
Telefón:
+421905777968

Popis podujatia

CINEAMA 2020 – pestré pásmo pohyblivých obrázkov, ktoré oživia naše sny, rozohrajú naše predstavy a odzrkadlia svet, v ktorom žijeme
Projekcia krajského kola celoštátnej postupovej súťaže amatérskej filmovej tvorby Bratislavský samosprávny kraj
Vyhlasovateľ: Národné osvetové centrum v Bratislave
Organizátor: Malokarpatské osvetové stredisko v Modre
Spoluorganizátor: FILM EUROPE MEDIA COMPANY
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podujatie sa organizuje pod záštitou starostky Bratislava-Staré Mesto.

V rámci Bratislavského samosprávneho kraja sa 5. 8. 2020 od 9.00 do 13.00 v kinosále Kino FILM EUROPE –  Pistoriho palác, Štefánikova 834/25, Bratislava, uskutočnila súťažná projekcia amatérskych filmov pod názvom CINEAMA 2020.

Porota v zložení Mgr. Ladislav Munk, PhDr. Zuzana Školudová a Mgr. art. Ivana Hucíková spomedzi 35 krátkometrážnych filmov od 26 autorov z troch vekových skupín (do 16 rokov, od 16 do 21 rokov a nad 21 rokov), zaradených do jednotlivých  žánrov – animované filmy, dokumentárne filmy, experimenty, hrané filmy a videoklipy vybrala 12 filmov, ktorým udelila ceny a 10 filmov, ktoré získali čestné uznania

Podrobné informácie o ocenených filmoch nájdete v prílohe na stiahnutie – Vyhodnotenie CINEAMA 2020 – Bratislavský samosprávny kraj

Po ukončení projekcie a zasadnutí poroty sa v priestoroch Pistoriho paláca uskutočnil rozborový seminár s prítomnými amatérskymi tvorcami.

Všetkým zúčastneným autorom srdečne gratulujeme!

 

Ocenené filmy a filmy, ktoré získali čestné uznania postupujú do predvýberu na celoštátnu súťaž, ktorá sa uskutoční 25. – 27. septembra 2020 v Kine Žriedlo v Bardejovských kúpeľoch. Viac informácií na www.nocka.sk.

Najlepšie ocenené diela sú nominované do výberu, z ktorého porota vytvorí kolekciu na českú národnú súťaž České vize (23. – 25. 10. 2020 v Ústí nad Orlicí v Českej republike), alebo do medzinárodnej súťaže UNICA a na Festival neprofesionálneho umenia TvorBA 2020 v decembri 2020 v Bratislave-Starom Meste.

Hlavní partneri podujatia:
• Fond na podporu umenia – Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Organizátor podujatia:
• Malokarpatské osvetové stredisko v Modre je príspevkovou organizáciou s právnou subjektivitou, ktorého zriaďovateľom je od 1.4.2002 Bratislavský samosprávny kraj. Svojím poslaním, ktorého cieľom je rozvoj miestnej a regionálnej kultúry, je jediným zariadením v Bratislavskom kraji.

Partneri podujatia:
• Národné osvetové centrum v Bratislave, FILM EUROPE MEDIA COMPANY

Mediálni partneri:
• Eventland, Kam do mesta, S deťmi, Citylife