Konc jak živé 2020

Informácie o podujatí

Term:
24 októbra, 2020 - 24 októbra, 2020
Adresa konania:
Obchodná 3, 900 51 Zohor
Miesto konania:
Dom kultúry Zohor


Kontakt:
Meno:
Darina Mladenovova
E-mail:
mladenovova@moska.sk
Telefón:
+421918971090

Popis podujatia

Konc jak živé 2020 – príležitosť pre ľudových rozprávačov a spevákov záhoráckej ľudovej piesne nad 40 rokov
Krajské kolo celoštátnej súťaže ľudových rozprávačov a regionálna súťaž spevákov záhoráckej ľudovej piesne (nad 40 rokov) Bratislavský samosprávny kraj
Vyhlasovateľ a organizátor: Malokarpatské osvetové stredisko v Modre
Spoluorganizátor: Obec Zohor, FS Zóhran , OZ A proč ne? o. z.
V rámci Bratislavského samosprávneho kraja sa 24.10. 2020 v priestoroch KULTÚRNEHO DOMU v Zohore uskutoční súťažná prehliadka ľudových rozprávačov a spevákov záhoráckych ľudových piesní pod názvom Konc jak živé 2020.
Toto podujatie je inšpirované krásnou knižkou rovnakého názvu autora Pavla Slezáka zo Stupavy napísaná v Záhoráckom nárečí , ktorý je aj členom odbornej poroty pre rozprávačov.
Rozprávači súťažia v dvoch kategóriách- 1. Prerozprávaný príbeh z knihy Konc jak živé, alebo 2. vlastný príbeh -ľubovoľná téma podľa vlastného výberu ( môže to byť príbeh skutočne prežitý, vymyslený, odpozorovaný, prerozprávaný prečítaný príbeh a pod.), dĺžka interpretovaného textu nesmie presiahnuť 8 min., rozprávač by mal mať v čase súťaže minimálne 15 rokov.
Kategória speváci záhoráckej piesne – vekovo obmedzená účasť – od 40 rokov, interpretujú sólo alebo duo ľudové piesne z oblasti Záhoria – dĺžka súťažného výstupu max 6 min.
Do podujatia sa môžu zapojiť všetci neprofesionálni rozprávači a speváci s trvalým bydliskom, alebo pôsobiskom v Bratislavskom samosprávnom kraji, spĺňajúci podmienky propozícií, prihlásením sa na danom formulári , alebo mailom -mladenovova@moska.sk alebo zaslaním na adresu Malokarpatské osvetové stredisko , Horná 20, 900 01 Modra do 20.9.2020.
Súčasťou podujatia je odborný seminár s porotou pre súťažiacich a pre všetkých účastníkov spoločná zábava pri hudbe.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia