ARCHÍV Medzinárodný festival detských folklórnych súborov

Informácie o podujatí

Term:
30 decembra, 2022 - 30 decembra, 2022
Adresa konania:
Miesto konania:
Bratislava a okolie


Kontakt:
Meno:
Darina Mladenovová
E-mail:
mladenovova@moska.sk
Telefón:
+0918971090

Popis podujatia

Cech detských folklórnych súborov Bratislavy a okolia už opäť organizuje Medzinárodný festival detských folklórnych súborov.

Tento rok to bude už nezameniteľný 24. ročník tohto jedinečného podujatia, ktorý si budete môcť vychutnať 10 – 12. júna v rôznych častiach Bratislavského kraja.

Medzinárodného festivalu detských folklórnych súborov sa každoročne zúčastňujú detské folklórne súbory z celej Bratislavy a okolia, program dopĺňajú pozvané detské folklórne súbory z iných regiónov Slovenska a zo zahraničia, v tomto ročníku festival privíta súbory z Popradu, Vsetína a Beloveže.

Popularitu u Bratislavčanov a záujem zahraničných hostí si počas predošlých ročníkov získal predovšetkým pestrý krojovaný sprievod detí, ktorý je ako zvyčajne zaradený do piatkového festivalového dňa v Starom Meste Bratislavy, ktorý vyvrcholí koncertom všetkých účastníkov na Hviezdoslavovom námestí. V rámci festivalového programu máme pre hostí pripravenú prehliadku pamätihodností mesta Bratislava a bratislavského regiónu.

Účastníci festivalu v sobotu navštívia a vystúpia s programom súčasne v Malinove a v Rači, kde sa oboznámia s miestnymi zaujímavosťami a pamiatkami. Okrem vystúpení sa účastníci festivalu i diváci môžu zapojiť do tanečnej školy, zakrepčiť si na tanečnej zábave, či vyskúšať si svoju zručnosť v tradičných remeselných dielňach.

Galaprogram v nedeľu na Primaciálnom námestí uzatvorí festivalové dni v Bratislave.

Všetci ste srdečne vítaní, vstup je voľný.