ARCHÍV MESTSKÉ IMPRESIE – Matej Galovič, autorská výstava obrazov

Informácie o podujatí

Term:
31 decembra, 2023 - 31 decembra, 2023
Adresa konania:
Kaštieľ v Modre, Horná 20, Modra
Miesto konania:
Malokarpatské osvetové stredisko


Kontakt:
Meno:
Ján Honza
E-mail:
honza@moska.sk
Telefón:
+0905777968

Popis podujatia

MESTSKÉ IMPRESIE

Výber z tvorby Mateja Galoviča

 

03. 2023 – 27. 03. 2023
Kaštieľ v Modre, Horná 215/20, Modra
Srdečne vás pozývame na výstavu malieb mestských
impresií Bratislavy a jej okolia.

Matej Galovič je začínajúci maliar žijúci a tvoriaci v Bernolákove. Svoju tvorbu zameriava na prírodnú a hlavne mestskú krajinomaľbu. Vo svojich olejomaľbách sa snaží zachytiť atmosféru, náladu určitého miesta.  Detaily sú skôr naznačené a jeho obrazy sa nesú v impresionistickom umeleckom smere.

Maľby v rámci autorskej výstavy Mestské impresie zachytávajú známe dominanty Bratislavy a jej okolia, ale aj menej známe scenérie, ktoré denno-denne míňame a prehliadame na ceste za našimi povinnosťami. Pri pohľade z diaľky je možné vnímať pevnú kompozíciu, presné proporcie maľovaného objektu a jasnú rozoznateľnosť predlohy. Táto miera realizmu sa priblížením k maľbe vytráca a divák má možnosť ponoriť sa do abstraktných ťahov, stôp, šmúh a škvŕn. Obrazy dávajú obdivovateľovi priestor interpretovať naznačené a na vlastnú predstavivosť, či už vizuálnu alebo pocitovú. Harmonickým koloritom chce autor vyjadriť krásu pominuteľného momentu všedného dňa.

Autorská výstava obrazov Matej Galoviča “Mestské Impresie” v Kaštieli v Modre je pre verejnosť prístupná  od 3. marca do 27. marca 2023, počas návštevných hodín – od pondelka a štvrtka v čase 9:00 do 15:30 a v piatok od 9:00 do 12:30. Viac informácií o možnosti jej návštevy nájdete na stránke www.moska.sk

Kurátorka výstavy:
Júlia Piačková, akademická maliarka