ARCHÍV Pozvánka pre výtvarníkov participovať na podujatí – Deň otvorených ateliérovⓇ 2023

Informácie o podujatí

Term:
30 decembra, 2023 - 30 decembra, 2023
Adresa konania:
Malokarpatské osvetové stredisko v Modre, Horná 20, 900 01 Modra
Miesto konania:
Kaštieľ Modra


Kontakt:
Meno:
Ján Honza
E-mail:
janhonza.ba@gmail.com
Telefón:
+421905777968

Popis podujatia

Deň otvorených ateliérov 2023

 Milí výtvarníci,

pozývame Vás participovať na

Dni otvorených ateliérov 2023,

ktorý sa uskutoční tento rok

v sobotu 23. 09. 2023 

v čase od 10.00 do 21.00

 

Čo je to Deň otvorených ateliérov?

Deň otvorených ateliérov je jedinečnou príležitosťou pre milovníkov umenia, amatérskych tvorcov, ale aj zvedavcov spoznať svet, v ktorom tak amatérski ako i profesionálni výtvarníci tvoria, kde vdychujú, prostredníctvom svojho talentu a z hĺbky svojho ducha, krásu matérii a tá sa potom vyníma v galériách, interiéroch, či exteriéroch, alebo priamo u Vás doma. Je to šanca pre Vás na krátky rozhovor s Vašimi obľúbenými autormi, výmenu názorov a vzájomnú inšpiráciu.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Kde budú zverejnené otvorené ateliéry?

Indície vedúce do ateliérov jednotlivých autorov, ich adresy a GPS, nájdete v elektronickej forme na webovej stránke a FB stránke Malokarpatského osvetového strediska v Modre, kde bude zverejnená elektronická mapka na stiahnutie a bulletin s mapkami a so zoznamom jednotlivých umelcov a vyznačenými miestami. Sledujte preto: www.moska.sk a  www.facebook.com/Moska.sk

Tlačené bulletiny s mapkami nájdete začiatkom septembra na pultoch informačných kancelárií:

Mestské informačné centrum Pezinok, Infocentrum Svätý Jur, Turisticko-informačné centrum Modra, Turistické informačné centrum Bratislava, Mestské kultúrne a informačné centrum Stupava

Filmový seriál z Dňa otvorených ateliérov 2022 môžete sledovať na:

www.youtube.com kanál Moska SK

www.facebook.com/Moska.sk

Deň otvorených ateliérov 23. 9. 2023

Spoločne s Vašou rodinou, alebo s priateľmi preskúmajte mapku DOA a rozhodnite sa pre miesta, ktoré Vás najviac lákajú. Možno si v toto sobotňajšie ráno trochu privstaňte, už len preto, aby Vaša cesta po ateliéroch bola čo najpestrejšia a zastihli ste od 10. do 21. hodiny čo najviac umelcov. Ateliéry na danej adrese budú označené maliarskym stojanom s informačnou tabuľou a maliarskou paletou s číslom ateliéru. Už v prvom ateliéri, do ktorého zavítate, si môžete vyzdvihnúť tlačený bulletin s adresami ateliérov zúčastnených výtvarníkov.

Chcete participovať na Dni otvorených ateliérov ako „ateliér“, či sprievodný program – „výstava“, alebo „tvorivá dielňa“?

Podmienkou účasti na podujatí dodržanie štatútu DOA – to znamená, že primárne môžete prihlásiť taký ateliér, kde svoju tvorbu vykonávate, kde reálne vznikajú vaše diela. (V prípade, že máte problém s priestormi,  môžete byť „hosťom ateliéru“, čo ale bude pri Vašom mene uvedené – hosť ateliéru).

Taktiež privítame participantov otvárajúcich výstavy, alebo tvorivé dielne v tento deň, ako sprievodný program a zatraktívnenie projektu. Ateliéry, tvorivé dielne a výstavy musia byť situované v Bratislavskom kraji.

K DOA vytvoríme, ako po minulé ročníky aj brožúry s mapkami a so zoznamom zúčastnených ateliérov a budú aj zverejnené vopred na našich a Vašich internetových stránkach.

Každý ateliér bude označený vonku stojacim „maliarskym“ stojanom s tabuľou (50x70cm), na ktorej bude fotografia Vášho diela a Vaše meno. Tí z Vás, ktorí sa už zúčastňujete tohto podujatia opakovane, tieto tabule máte a zostávajú v používaní aj tento rok. Tí, ktorí sa tento rok zúčastníte prvýkrát, dostanete od nás na zapožičanie „maliarsky“ stojan a tabuľu Vám vyrobíme.

Účastnícky poplatok je 10 EUR / na participanta, ak budete mať viac aktivít napr. aj výstavu aj tvorivú dielňu, neplatíte ho znova, poplatok platíte len jednorázovo.

Z uvedených dôvodov Vás žiadame, aby ste čo najskôr, potvrdili svoju účasť – kompletné vyplnenie údajov v elektronickej prihláške na tomto linku: 

https://forms.gle/VRCoBA65rqnCmZWR6

POZOR!:

– NÁJDITE SI ČAS A PRIHLÁŠKU VYPĹŇAJTE PRECÍZNE, POUŽIJEME ÚDAJE V NEJ ZAVEDENÉ NA ZOSTAVENIE MAPY, ak sa zmýlite, kontaktujte organizátora, on prihlášku vymaže a vypíšete si novú

– PRIHLÁŠKA SA PO VYPLNENÍ VŠETKÝCH POTREBNÝCH ÚDAJOV A ZÁVEREČNOM ODKLIKNUTÍ ODOŠLE SAMA a súbežne Vám príde jej kópia na email – google formuláre, skontrolujte si aj SPAM, ak tento email nepríde, kontaktujte organizátora

A následne treba zaslať fotografie Vášho diela v čo najkvalitnejšom rozlíšení ako ilustračné foto do mapy. V prípade nových ateliérov bude treba vyrobiť informačné tabule, takže by mali dodať podklady – fotografie diela príp. logo ateliéru čo najskôr.

Uzávierka prihlasovania je do 28. 7. 2023. Podklady – fotografie, logá posielajte mailom na  honza@moska.sk, aby sme mali dostatočný časový priestor na spracovanie propagačných materiálov a to na úspešnú prípravu ďalšieho ročníka Dňa otvorených ateliérov 2023 – 23. 09. 2023.

 

Ďakujeme

a

Tešíme sa na spoluprácu.