VIANOČNÉ INŠPIRÁCIE 2023

Informácie o podujatí

Term:
9 decembra, 2023 - 10 decembra, 2023
Adresa konania:
Horná 20, Modra
Miesto konania:
Malokarpatské osvetové stredisko v Modre


Kontakt:
Meno:
Hana Záleská
E-mail:
zaleska@moska.sk
Telefón:
+421947903106

Dokumenty na stiahnutie

Popis podujatia

Blíži sa čas radosti a osláv, kedy sa nádvorie kaštieľa v Modre premení na čarovnú zimnú krajinku na jedinečných predvianočných trhoch pod názvom VIANOČNÉ INŠPIRÁCIE

V tomto čarovnom období roka pozývame v dňoch 9.-10.12. v čase od 10:00 do 18:00 hod. všetkých, malých aj veľkých, aby sa pridali k nám a zažili nezabudnuteľnú vianočnú atmosféru plnú inšpirácie, radosti a kúzla Vianoc spolu s nami.

Vianočné nádvorie bude patriť dreveným stánkom s rozmanitým tovarom od lokálnych remeselníkov a predajcov, ktorý vás iste nie len inšpirujú pri výzdobe a príprave najkrajších sviatkov roka, ale budete si môcť u nich doplniť cenné kúsky v podobe ozdôb a originálnych darčekov. Taktiež v nich nájdete skvelé vianočné punče, výborné varené vínka malokarpatských vinárov, medovinu, koláče, slané a sladké kulinárske špeciality.

Pre menších i väčších návštevníkov máme pripravený bohatý program. Tvorivé dielničky, kde môžu popustiť uzdu kreativite a vyrobiť si rôzne vianočné ozdoby a vlastné maľované medovníčky, vianočné „fotosteny“ a snehovú nádielku. Pre milovníkov výtvarného umenia bude otvorená výstava OZ Pezinský kreatív a výstava detskej tvorivosti z malokarpatských škôl s témou Zimnej krajiny, ktoré určite zahrejú srdcia všetkých návštevníkov.

Predvianočnú atmosféru nám svojimi vystúpeniami spríjemnia folklórne skupiny nášho regiónu a typické vianočné pesničky zanôtia známe slovenské tváre.

PROGRAM:

9.12.2023, SOBOTA

12:30 ĽH PETRA KUŠTÁRA

14:00 DFS VIENOK BRATISLAVA

16:30 SILENT TRIO

 

10.12.2023, NEDEĽA

14:00 DFS HÁJENKA + DFS MALÁ JASÉNKA, VSETÍN ČR

16:30 SAMUEL TOMEČEK A SAMUEL KOVÁCS

17:30 KOLEDY OD DFS MAGDALÉNKA, MODRA

Jemná žiara svetielok rozpínajúcich sa po historickom zábradlí pavlače a dlhovekom platane, vôňa sladkého punču, vareného vína, slaných i sladkých dobrôt a melódie vianočných piesní rozliehajúce sa nádvorím – to je to pravé čaro Vianoc.

Príďte si s nami užiť čaro týchto krásnych dní ladené v sviatočnej atmosfére.

Tešíme sa na Vás.