Moska
Malokarpatské osvetové stredisko v Modre
  • O nás
  • Heritage SK-AT
    • O projekte
    • Vizualizácie
    • Projektové partnerstvo
    • Na stiahnutie
    • Kontakty Heritage
  • Dokumenty
    • Výročné správy / GDPR
    • Faktúry
    • Objednávky
    • Zmluvy
    • Verejné obstarávania
  • Digitalizácia
  • Kontakty
  • Galéria
  • Vidiečan
  • Facebook
  • Vimeo
  • Instagram

Archívy: Digitalizácie

Pezinok - 1950 - 1990

Etiketa vínna

Vínna etiketa Veltlín zelený. Etiketa na sklenený obal, zo zbierky reklamných tlačí a etikiet na alkoholické nápoje, obdobie ČSSR. Jednoduchá vínna etiketa so zelenou ilustračnou potlačou a čiernym textom. Etiketu tvorí v strede pätkovým fontom (serif) názov odrody vína Veltlín zelený a výrobca vína JRD PEZINOK. Text odspodu smerom nahor lemuje viničová liana so strapcami hrozna, nad textom panoráma mesta Pezinok - historické centrum s dominantou troch kostolných veží (sprava Kostol Premenenia Pána, Evanjelický kostol a Farský kostol - Nanebovzatia Panny Márie) a ozdobné rámovanie navrchu a bočných stranách etikety.
Pezinok - 1950 - 1990

Etiketa vínna

Vínna etiketa Veltlin červený. Etiketa na sklenený obal, zo zbierky reklamných tlačí a etikiet na alkoholické nápoje, obdobie ČSSR. Jednoduchá vínna etiketa s bordovou ilustračnou potlačou a čiernym textom. Etiketu tvorí v strede pätkovým fontom (serif) názov odrody vína Veltlin červený a výrobca vína JRD PEZINOK. Text odspodu smerom nahor lemuje viničová liana so strapcami hrozna, nad textom panoráma mesta Pezinok - historické centrum s dominantou troch kostolných veží (sprava Kostol Premenenia Pána, Evanjelický kostol a Farský kostol - Nanebovzatia Panny Márie) a ozdobné rámovanie navrchu a bočných stranách etikety. Vlastník Malokarpatské múzeum v Pezinku, grafické reštaurovanie Bedrich Schreiber.
Pezinok - 1950 - 1990

Etiketa vínna

Vínna etiketa Silván. Etiketa na sklenený obal, zo zbierky reklamných tlačí a etikiet na alkoholické nápoje, obdobie ČSSR. Jednoduchá vínna etiketa so zelenou ilustračnou potlačou a čiernym textom. Etiketu tvorí v strede pätkovým fontom (serif) názov odrody vína Silván a výrobca vína JRD PEZINOK. Text odspodu smerom nahor lemuje viničová liana so strapcami hrozna, nad textom panoráma mesta Pezinok - historické centrum s dominantou troch kostolných veží (sprava Kostol Premenenia Pána, Evanjelický kostol a Farský kostol - Nanebovzatia Panny Márie) a ozdobné rámovanie navrchu a bočných stranách etikety.
Pezinok - 1950 - 1990

Etiketa vínna

Vínna etiketa Rizling vlašský. Etiketa na sklenený obal, zo zbierky reklamných tlačí a etikiet na alkoholické nápoje, obdobie ČSSR. Jednoduchá vínna etiketa s jasne zelenou ilustračnou potlačou a čiernym textom. Etiketu tvorí v strede pätkovým fontom (serif) názov odrody vína Rizling vlašský a výrobca vína JRD PEZINOK. Text odspodu smerom nahor lemuje viničová liana so strapcami hrozna, nad textom panoráma mesta Pezinok - historické centrum s dominantou troch kostolných veží (sprava Kostol Premenenia Pána, Evanjelický kostol a Farský kostol - Nanebovzatia Panny Márie) a ozdobné rámovanie navrchu a bočných stranách etikety.
Pezinok - 1950 - 1990

Etiketa vínna

Vínna etiketa Műller Thurgau. Etiketa na sklenený obal, zo zbierky reklamných tlačí a etikiet na alkoholické nápoje, obdobie ČSSR. Jednoduchá vínna etiketa s jasne zelenou ilustračnou potlačou a čiernym textom. Etiketu tvorí v strede pätkovým fontom (serif) názov odrody vína Műller Thurgau a výrobca vína JRD PEZINOK. Text odspodu smerom nahor lemuje viničová liana so strapcami hrozna, nad textom panoráma mesta Pezinok - historické centrum s dominantou troch kostolných veží (sprava Kostol Premenenia Pána, Evanjelický kostol a Farský kostol - Nanebovzatia Panny Márie) a ozdobné rámovanie navrchu a bočných stranách etikety.
Pezinok - 1960 - 1990

Etiketa vínna

Vínna etiketa Harmonia. Etiketa na sklenený obal, zo zbierky reklamných tlačí a etikiet na alkoholické nápoje, obdobie ČSSR. Jednoduchá etiketa v zelených podkladových farbách so zlatým lemom a výplňou textu. V strede situovaná ilustrácia s charakteristickými prvkami mesta Modra, v popredí majolikový krčah s pozadím vinohradov. Názov vína Modranská Harmónia písaný kaligrafickým písmom so zlatistou výplňou. Spodnú časť etikety tvoria popisy - číslo československej štátnej akostnej normy (ČSN 56 7741), maloobchodná cena (MC —1 l 27,- Kčs, 07 l 16,-Kčs) a názov výrobcu Vinárske závody O.P. Bratislava, Závod Pezinok.
Modra - 1900 - 1950

Misa trasakovaná hrnčiarska malá

Misa trasakovaná malá, vyrobená z červenej hliny, točená na kruhu, tvarované kónické steny, vrchný okraj dvakrát pravouhlo zahnutý (vodorovne a zvislo), hĺbené dno, okraj s dvomi ušami. Vnútornú bielu engobu pokrýva hustý trasakovaný dekor hnedej a zelenej farby, špirálovité zakončenie. Bezfarebná priehľadná glazúra.
Modra - 1900 - 1950

Misa trasakovaná hrnčiarska

Misa trasakovaná vyrobená z červenej hliny, točená na kruhu, tvarované kónické steny, vrchný okraj dvakrát pravouhlo zahnutý (vodorovne a zvislo), na okraji dve ušká. Vnútornú bielu engobu pokrýva trasakovaný dekor vo vrchnej časti hnedej farby a na dne zelenej farby. Bezfarebná priehľadná glazúra. Poškodenie spevnené drôtom.
Modra - 1900 - 1950

Misa trasakovaná hrnčiarska

Misa trasakovaná vyrobená z červenej hliny, točená na kruhu, kónické steny, okraj dvakrát pravouhlo zahnutý /naspodku a v strednej časti/, na okraji pôvodne dve ušká (jedno odrazené). Bielu engobu pokrýva hustý trasakovaný dekor hnedej a zelenej farby. Priehľadná bezfarebná glazúra.
Pezinok - 1936 - 1951

Etiketa vínna

Vínna etiketa Sylván. Etiketa na sklenený obal, zo zbierky reklamných tlačí a etikiet na alkoholické nápoje, Slovenské vinohradnícke družstvo centrála v Pezinku (1936 - 1951). Farebná etiketa s jemným zlatým okrajovým lemom. V strede textová a grafická časť etikety. Zhora logo výrobcu (SVD), ktoré je graficky spracované do ilustrácie. Z písmen vychádzajú úponky a viničová liana s listami a strapcami hrozna, v strede medzi nimi je v kruhu trojvršie Tatra, Matra a Fatra, dvojramenný kríž a tri strapce hrozna, navzájom previazané ozdobnou stuhou. Pod ním kaligrafickým písmom názov vína Sylván Superkvalita a označenie Slovenské vinohradnícke družstvo centrála v Pezinku.
Pezinok - 1936 - 1951

Etiketa vínna

Vínna etiketa Sväto-jurské. Etiketa na sklenený obal, zo zbierky reklamných tlačí a etikiet na alkoholické nápoje, Slovenské vinohradnícke družstvo centrála v Pezinku (1936 - 1951). Farebná etiketa s jemným zlatým okrajovým lemom. V strede textová a grafická časť etikety. Zhora logo výrobcu (SVD), ktoré je graficky spracované do ilustrácie. Z písmen vychádzajú úponky a viničová liana s listami a strapcami hrozna, v strede medzi nimi je v kruhu erb mesta Svätý Jur( sv. rytier Juraj na koni prebodáva kopijou draka, navzájom previazané ozdobnou stuhou. Pod ním kaligrafickým písmom názov vína Sväto-jurské a označenie Slovenské vinohradnícke družstvo centrála v Pezinku. Vlastník Malokarpatské múzeum v Pezinku, grafické reštaurovanie Bedrich Schreiber.
Pezinok - 1936 - 1951

Etiketa vínna

Vínna etiketa Slovenské červené. Etiketa na sklenený obal, zo zbierky reklamných tlačí a etikiet na alkoholické nápoje, Slovenské vinohradnícke družstvo centrála v Pezinku (1936 - 1951). Farebná etiketa s jemným zlatým okrajovým lemom. V strede textová a grafická časť etikety. Zhora logo výrobcu (SVD), ktoré je graficky spracované do ilustrácie. Z písmen vychádzajú úponky a viničová liana s listami a strapcami hrozna, v strede medzi nimi je v kruhu trojvršie Tatra, Matra a Fatra, dvojramenný kríž a tri strapce hrozna, zo spodku kruhu vychádzajú stuhy. Pod ním kaligrafickým písmom názov vína Slovenské červené Superkvalita a označenie Slovenské vinohradnícke družstvo centrála v Pezinku.
Pezinok - 1936 - 1951

Etiketa vínna

Vínna etiketa Račišdorfské. Etiketa na sklenený obal, zo zbierky reklamných tlačí a etikiet na alkoholické nápoje, Slovenské vinohradnícke družstvo centrála v Pezinku (1936 - 1951). Farebná etiketa s jemným zlatým okrajovým lemom. V strede textová a grafická časť etikety. Zhora logo výrobcu (SVD), ktoré je graficky spracované do ilustrácie. Z písmen vzchádzajú úponky a viničová liana s listami a strapcami hrozna, v strede medzi nimi je v kruhu erb mestskej časti Bratislava-Rača (Račišdorf) so stuhami. Pod ním kaligrafickým písmom názov vína Račišdorfské a označenie Slovenské vinohradnícke družstvo centrála v Pezinku.
Bratislava - 1960 - 1990

Etiketa vínna

Vínna etiketa Burgundské biele. Etiketa na sklenený obal, zo zbierky reklamných tlačí a etikiet na alkoholické nápoje, obdobie ČSSR. Etiketa zlato-čierno-bielej farby, obdĺžnikové orámovanie tvorí zlatá liana. V strede textová časť etikety, logo výrobcu (VZB + strapec hrozna), pod ním kaligrafickým písmom názov vína, číslo československej štátnej akostnej normy (ČSN 56 7741), obrázok s vinohradníckou tematikou a označenie prevádzkáreň Bratislava.
Modra - 1960 - 1990

Etiketa vínna

Vínna etiketa Burgundské biele. Etiketa na sklenený obal, zo zbierky reklamných tlačí a etikiet na alkoholické nápoje, obdobie ČSSR. Etiketa s farebnou ilustráciou mestskej časti Modra-Kráľová, vinohrady, evanjelický kostol, rímsko-katolícky kostol a pozadie tvoria Malé Karpaty. Text etikety tvorí — názov Burgundské biele, výrobca JRD Modra Kráľová.
Bratislava - 1960 - 1990

Etiketa vínna

Vínna etiketa Bratislavské hrozno. Etiketa na sklenený obal, zo zbierky reklamných tlačí a etikiet na alkoholické nápoje, obdobie ČSSR. Etiketa s farebnou ilustráciou mesta Bratislava, Bratislavským hradom, podhradím a vinohradmi. V horných rohoch pečate medzinárodných súťaží. Text etikety tvorí — názov Bratislavské hrozno, výrobca Vinárske závody, odborový podnik, Bratislava • Závod Bratislava - Rača, prevádzkáreň Bratislava, číslo československej štátnej akostnej normy (ČSN 56 7741) a maloobchodná cena (MC — 07 l 16,-Kčs, 1 l 21,- Kčs).
Bratislava - 1960 - 1990

Etiketa vínna

Vínna etiketa Bratislavské hradné. Etiketa na sklenený obal, zo zbierky reklamných tlačí a etikiet na alkoholické nápoje, obdobie ČSSR. Etiketa prevažne zlato-bielej farby s dominantnými symbolmi hlavného mesta Bratislava, s maľbou Bratislavského hradu a podhradia, dvomi zlato-červeno-bielymi erbmi, zľava erb Bratislavy a erb s logom podniku. Text etikety tvorí — názov Bratislavské hradné, výrobca Vinárske závody, odborový podnik, Bratislava • Závod Bratislava - Rača, prevádzkáreň Bratislava, číslo československej štátnej akostnej normy (ČSN 56 7741) a maloobchodná cena (MC — 07 l 16,-Kčs, 1 l 21,- Kčs).
Pezinok - 1960 - 1990

Etiketa vínna

Vínna etiketa Bakchus. Etiketa na sklenený obal, zo zbierky reklamných tlačí a etikiet na alkoholické nápoje, obdobie ČSSR. Etiketa žlto-zelenej farby s vyobrazením boha vína Bakchusa v bielo-hnedej farbe s gréckymi prvkami a ornamentom. Text etikety tvorí — názov Bakchus, výrobca Vinárske závody. O.P., Bratislava, Závod Pezinok, číslo československej štátnej akostnej normy (ČSN 56 7741) a štátna maloobchodná cena (ŠMC — 07 l 16,-Kčs, 1 l 21,- Kčs).
Pezinok - 1960 - 1990

Etiketa vínna

Vínna etiketa Bakchus. Etiketa na sklenený obal, zo zbierky reklamných tlačí a etikiet na alkoholické nápoje, obdobie ČSSR. Etiketa zlato-čiernej farby s vyobrazením boha vína Bakchusa a gréckymi ornamentmi a prvkami. Text etikety tvorí — názov Bakchus, výrobca Vinárske závody O.P. Bratislava, Závod Pezinok, číslo československej štátnej akostnej normy (ČSN 56 7741).
neurčený - 20. storočie

Vývrtka na víno

Vývrtka na víno mechanicko-ručná, má drevené dizajnové prvky. Dvojité asymetrické držadlo, do vrchného je zasadení kovový driek, ktorý pokračuje smerom nadol a je ukončený plnou špirálovou skrutkovnicou (helixu). Strednú časť vývrtky, ktorá prekrýva drieku a časť skrutkovnice, tvorí druhé drevené držadlo so skrutkovou špirálou a ochranný drevený zvon. Na zvone vyrezávaný kvet (plesnivec alpínsky).
neurčený - 20. storočie

Vývrtka na víno

Vývrtka na víno mechanicko-ručná, má jednoduché drevené držadlo do ktorého je zasadení kovový driek so špirálovitou strunou. Driek je vložení do otvorenej ochrannej kovovej klietky s obručou, ku ktorému je upevnená plná 85 mm skrutkovnica (helix) s ostrým profilom.
neurčený - 20. storočie

Vývrtka na víno

Kombinovaná vývrtka ručná, je asymetrická s viacerými funkciami . Na vývrtke sa nachádzajú odstraňovač korunkových uzáverov, sklápací miniatúrny nôž, merné pravítko, bodec a dominantná vývrtná časť s 80 mm skrutkovnicou, ktorá je ohýbateľná v rôznych smeroch.
neurčený - 20. storočie

Vývrtka na víno

Jednoduchá vývrtka na víno ručná, má železné držadlo podlhovastého tvaru. Plná skrutkovnica (helix) so závitom a driekom je pripevnená do držadla. Dĺžka skrutkovnice je 50 mm.
neurčený - 20. storočie

Vývrtka na víno

Vývrtka na víno ručná, má železné prstencové držadlo okrúhleho tvaru, z vonkajších strán dve ramienka vytvarované na dva prsty. Prezývané aj "rohy". Plná skrutkovnica (helix) s krátkym závitom a driekom je pripevnená do držadla.
neurčený - 20. storočie

Vývrtka na víno

Vývrtka na víno ručná, má kovové štvorprsté držadlo oblúčkového tvaru, vnútro na dva prsty a zvonku dve ramienka vytvarované po stranách na ďalšie dva prsty, na vrchu značenie písmeno N. Plná skrutkovnica (helix) s krátkym závitom a driekom je pripevnená do držadla.
neurčený - 20. storočie

Vývrtka na víno

Vývrtka na víno ručná, má oceľové skladacie telo v tvare harfy. Držadlo je oblúkové a do jeho vnútra sa skladá plná skrutkovnica (helix) s ostrým profilom (závitom) a krátkym driekom, ktorá je pripevnená nitom.
neurčený - 20. storočie

Vývrtka kombinovaná

Vývrtka kombinovaná ručná, je figurálna z mosadze so zvieracím motívom ryby. Z úst ryby vychádza plná skrutkovnica (helix) s ostrým profilom, ktorá slúži ako vývrtka na víno, držadlo vývrtky tvoria spodné plutvy s chvostovou plutvou. Chvostová plutva je v strede otvorená a vytvarovaná do odstraňovača korunkových uzáverov hrdla fľaše.
Československo - 20. storočie

Vývrtka na víno

Vývrtka na víno mechanicko-ručná, má kovové dvojprstové oblúkové držadlo, do ktorého je zasadení kovový valcovitý driek s plnou skrutkovnicou (helix) s ostrým profilom závitu. Ochranný otvorený kovový zvon na skrutkovnici.
neurčený - 20. storočie

Vývrtka na víno

Vývrtka na víno ručná, má kovové štvorprsté držadlo oblúčkového tvaru, na vrchu obchodné značenie (bližšie neurčené), z vnútornej strany držadla v pravom dolnom rohu pridaný odstraňovač korunkových uzáverov. Plná skrutkovnica (helix) s ostrým profilom (závitom) a krátkym driekom je pripevnená do držadla.
neurčený - 20. storočie

Vývrtka na víno

Vývrtka na víno mechanicko-ručná, drevené dvojdielne súdkové držadlo do ktorého je pozdĺžnym čapom zasadení kovový valcovitý driek s plnou skrutkovnicou (helix) s ostrým (trojuholníkovým) profilom, s ochranným otvoreným kovovým zvonom.
Viničné - 1920 - 1930

Zástera podolková ženská svadobná

Podolková zástera (fertuch, Viničné) je ušitá z dvoch pôl bieleho tenkého plátna, ktoré v strede vertikálne predeľuje bielo-žltá paličkovaná štvorcová vložka, vonkajšie okraje pôl sú obšité žltou niťou. Poly sú nariasené a všité do tenkého pásu (obalka), ukončeného šnúrkami na uviazanie zástery. Spodnú časť zástery zvrchu smerom nadol tvoria vertikálne pásy - tri pásy žltej mriežky (hrachovinky) a ažúry s medzierkami (jadierka), dva pásy čierno-žltej paličkovanej štvorcovej čipky, jeden hrubý pás bielej dierkovej výšivky (madeira - kvety, puky) a zúbkovanej mešterky. Dolný okraj je ozdobený zlato-žlto-bielou paličkovanou pásikovou čipkou (husacia šľapa). Zásteru využívali mladé a slobodné ženy len na veľké slávnosti, napr. mladucha ju mala opásanú na sobáši, a staršia žena na krst ako kmotra alebo na sobáši krstného dieťaťa.
Pezinok - 2005

Mozaika majoliková

Majoliková mozaika "štyri ročné obdobia vinohradníkov", vytvorené zo štyroch vnútorných štvorcových kachlíc s pestrofarebnou maľovanou vinohradníckou tematikou v teplom odtieni (viazanie, oberanie, mletie a lisovanie, stáčanie , ôsmych obdĺžnikových a štyroch štvorcových lemových kachlíc s modro-žltým majolikovým ornamentom (tulipány, úpony, duchy). Kachlice lepené a vyplnené modrou škárovačkou, drevené rámovanie.
Pezinok - 2004

Mozaika majoliková

Majoliková mozaika "štyri ročné obdobia vinohradníkov", vytvorené zo štyroch vnútorných štvorcových kachlíc s maľovanou vinohradníckou tematikou v belasom podklade (viazanie, oberanie, mletie a lisovanie, stáčanie), ôsmych obdĺžnikových a štyroch štvorcových lemových kachlíc s habánskym ornamentom (vinič, hrozno). Kachlice lepené a vyplnené modrou škárovačkou, drevené rámovanie.
Pezinok - 2001

Majolikový reliéf Hrozno

Majolikový keramický reliéf hrozna, glazovaný, súbor siedmych kachlíc, ktoré dokopy vytvárajú oblúkovitý vinič s modrými strapcami hrozna, úponkami a viničovými listami. Prvé miesto v súťaži Suvenír roku 2001, odovzdané primátorom Pezinka, Ivanom Pesselom a riaditeľkou Malokarpatského múzea v Pezinku, Danou Kopálovou. Diplom za druhé miesto v keramickej súťaži Keramika a víno, udelené cech majstrom Ľudom Ďureje (2004).
Pezinok - 2005

Betlehem – obrátený tanier

Slovenský betlehem v krojoch. Obrátený keramický tanier Betlehem, vyobrazuje scenériu s náboženskou tematikou narodenia Ježiša Krista zasadenú do zimnej krajiny s postavami v tradičných slovenských ľudových krojoch. Krojované pestrofarebné postavičky hudobníkov, sedliačok, koledníkov a pastierov so zvieratkami, ktorí prichádzajú pozrieť do maštali na novorodeniatko Ježiška. Keramický betlehem reprezentoval Slovensko v Ríme na 43. ročníku medzinárodnej výstavy „100 jasličiek vo Vatikáne“.
Pezinok - 2020

Kachlica Myjavská svadba

Maľovaná kachlica na ktorej je vyobrazená tradičná myjavská svadba v myjavských krojoch. Postavy sú zobrazené pri hojnom svadobnom stole, okolie je dozdobené tradičnými majolikovými keramikami. Nevesta v svadobnom kroji má založenú kvetinovo-korálkovú partu, slávnostné taclové rukávce so zelenými viazanicami, vyšívaní obojok a zelený prucel, žltú (šafranovú) kasanicu a bielu tylovú zásteru. Družice majú založené čepce (vydaté) a tradičný modro- biely slávnostný kroj. Ženích s družbou a hudobníkmi majú košeľu s vyšívanou náprsenkou, tmavomodrú kamizol a klobúk dozdobený bielym kohútim perom a huňaté zdobené nohavice. V pravom dolnom rohu signované autorom MajaH (Mária Hanusková).
Pezinok - 20. storočie

Betlehem keramický

Betlehem keramický s postavičkami, ručne maľovaný a modelovaný. Priestorové vyobrazenie narodenie Ježiša Krista v maštali. Postavičky: Sv. rodina (Ježiško leží v jasliach), Traja králi, dvaja pastieri, tri ovečky, krava a somár, na keramickej podložke (zem, dreveno-slamená strieška, kométa). Krojový dekór na odevoch.
Pezinok - 20. storočie

Erb šľachty Liptovskej stolice, rod. Turanský

Ručne modelovaný erb z bielej hliny. Erb šľachty Liptovskej stolice, rod. Turanský (upravený, doplnené T). Erb sa skladá zo štyroch častí - štítu, prikrývadiel, prilby (turnajovej) a koruny. Štít je rozdelený (štvrtenie) na štyri časti so stredovým T (doplnení autorkou, ako symbol rod. Turanských). V ľavej hornej štvrtine heroldské figúry – vytvorené horizontálnym geometrickým delením plochy štítu od kraja po okraj, v pravej hornej štvrtine heraldická figúra, dvojchvostý lev v skoku z profilu, so žezlom v pravej labe. V spodnej ľavej štvrtine je heraldická figúra, vyobrazenie vtáka s prsteňom v zobáku, na haluzi pri hniezde. V pravej spodnej štvrtine sa nachádza vztýčený dvojkríž s korunou na strednom vyvýšenom vŕšku trojvršia.
Viničné - 1925 - 1935

Sukňa vrchná

Ženská vrchná sukňa (na nákupy), je ušitá z dvoch pôl tenkého bieleho bavlneného plátna, v zadnej časti rozparok. V strednej časti dva ozdobné zámiky, pod ktorými je sukňa smerom nadol podšitá rovnakou látkou. V páse sukňa husto nariasená a všitá do širokého obalka, ktorý je z bavlneného plienkového materiálu. Z pásu vychádzajú biele šnúrky na uviazanie pása. Šitá je ručne a na stroji (domáca výroba).
Viničné - 1925 - 1935

Sukňa dievčenská vrchná slávnostná

Vrchná dievčenská slávnostná sukňa, ktorá je ušitá z kupovaného bieleho organtínu s potlačou fialových ruží so zelenými lístkami a kvetmi. V spodnej tretine jeden ozdobný zámik, pod ktorými je sukňa podšitá bielym bavlneným popelínom. V páse sukňa bohato nariasená a všitá do obalka, ktorý je z rovnakého materiálu ako sukňa. Na vrchu obalka (pásu) našité traky na uchytenie sukne na pleciach, rovnako aj biele viazanice na uviazanie a stiahnutie pásu.
Viničné - 1920 - 1930

Sukňa vrchná slávnostná

Ženská vrchná slávnostná sukňa, je ušitá z kupovaného bieleho (presvitajúceho) etamínu s vyšitými kvietkami a bodkami bielou niťou. V spodnej tretine dva ozdobné zámiky, pod ktorými je sukňa podšitá bielym bavlneným popelínom. V páse sukňa husto naskladaná a nariasená, obrúbená bielou hadovkou a všitá do širokého obalka, ktorý je z rovnakého materiálu ako podšívka sukne. Z pásu vychádzajú našité traky na uchytenie sukne na pleciach, taktiež biele viazanice na uviazanie pása.
Viničné - 1925 - 1935

Sukňa vrchná slávnostná

Ženská vrchná sukňa bola určená na slávnosti. Je ušitá z kupovanej (obchodníckej) jemnej hustej bavlny smotanovo-bielej s potlačou drobných ružových a modrých kvietkov so zelenými lístkami. V spodnej tretine podšitá zvnútra bielym bavlneným plátnom. V páse je sukňa husto nariasená na tenko a všitá do obalka (taktiež podšitý), ktorý je z rovnakého materiálu ako sukňa. Zozadu našité viazanice na uväzovanie.
Pezinok - koniec 20. storočie

Kachlica reliéfna majoliková

Reliéfna majoliková kachlica z formy, zimný motív, dievča v zimnom kroji zbierajúce drevo. Na hlave má založenú modrú teplú šatku a na sebe oblečený kožený bledohnedý kabátik s kožušinou, modré palcové rukavice, žltú vrchnú vlnenú sukňu s tmavomodrou potlačenou zásterou a na nohách čižmy. Signované v pravom spodnom rohu OMH.
Viničné - 1950 - 1960

Sukňa dievčenská slávnostná

Dievčenská vrchná sukňa bola určená na slávnosti. Je ušitá z hrubšej kupovanej bavlny bielej farby, na ktorej sú červeno - modré detské vzory (motýľ, kvetinky v kvetináčoch, krhličky). V strednej časti smerom nadol dva prešité úzke zámiky. V páse je sukňa husto nariasená a všitá do obalka, na ktorom sú našité ramienka (traky). Šitá je na stroji (domáca výroba).
Viničné - 1920 - 1930

Košeľa mužská slávnostná

Košeľa je ušitá z popelínového plátna (v minulosti puplín). Má rovný dlhý strih, s rovnými širokými rukávmi, s nízkym stojatým golierom a s prekrývaním rozparkom. Od krku smerom na hruď bordová oblúčková a reliéfna retiazková kvetovaná výšivka s čiernou (dominantné tulipány a trojlístky, ďalej srdcia, kvietky, vtáčiky), doplnené žltou a okraj obrúbený bielou retiazkou. Rovnaký motív, farby a obruba aj na golieriku. Na spodku výšivky vyšité iniciály BF (Buček František, dedko majiteľky). Na pleci, prekrývaní rozparku a koncoch goliera našité biele viazanice na uviazanie mašle. Ozdobné bordové spojovacie švíky na pleciach. Konce rukávov zdobí široká dvojitá čipka strihanej mriežky s rastlinnými a kvetinovými kosoštvorcami v strede, čipky oddelené hadovkou, koncový okraj čipky tvorí madeira (dierková výšivka). Košeľa je slávnostná, Viničné.
Viničné - 1930 - 1940

Košeľa chlapčenská slávnostná

Chlapčenská košeľa je ušitá z popelínového plátna (v minulosti puplín). Má rovný dlhý strih, s rovnými širokými rukávmi, s nízkym stojatým golierom a s prekrývaním rozparkom. Od krku smerom na hruď bordovo - biela hustá reliéfna kvetovaná výšivka. Vyšitá retiazkovým stehom (tulipány, trojlístky, nevädze, baranie rohy, srdcia), zvýraznená oranžovou, modrou a čiernou, obrúbené farebnými krúžkovanými spojkami. Pod krkom šitá do štvorca. Rovnaký motív a farby aj na golieri. Na prekrývaní rozparku a koncoch goliera našité biele ozdobné viazanice na uviazanie mašle. Ozdobné bordové spojovacie švíky na pleciach. Ku koncom rukávov je našitá biela hadovka s oranžovým stehom a vejárovitá šitá obchodná čipka. Košeľa je slávnostná, Viničné.
Viničné - 1925 - 1935

Košeľa mužská slávnostná

Košeľa je ušitá z popelínového plátna (v minulosti puplín). Má rovný dlhý strih, s nízkym vyšívaným stojatým golierom a s širokými rukávmi, ktoré sú smerom k manžetám mierne nazberané. Od krku smerom na hruď je v strede všitá panama, na ktorej je vyšitá krížiková pestrofarebná kvetinová výšivka (fialka, ruža, zvonček, tulipán, hrozno a viničový list)v troch zvislých pásoch, ktoré sú oddelené lemovaním, štyrmi zvislými okrúhlymi vzormi (zrnká) . Okolie výšivky je obšité hadovkou a z oboch strán sú tri vertikálne zámiky, pričom stredný je obšitý hadovkou. Rovnakým motívom výšivky na paname, je obšitý aj golier. Na ľavom pleci pri krku je zapínanie ("dedko a babka") košele. Košeľa je určená na slávnosti, Viničné.
Viničné - 1925 - 1935

Košeľa mužská slávnostná

Košeľa je ušitá z popelínového plátna (v minulosti puplín). Má rovný dlhý strih, s nízkym vyšívaným stojatým golierom a s rovnými dvojdielnymi rukávmi, ktoré sú v druhej poli smerom k manžetám mierne nazberané. Od krku smerom na hruď je v strede všitá panama, na ktorej je vyšitá krížiková farebná kvetinová výšivka v troch pásoch (najmä žltá, červená, modrá, hnedá a fialová), ktoré sú oddelené žltou mriežkou (tzv. "hrachovinkou") s farebnými geometrickými vzormi. Okolie výšivky je obšité hadovkou a z oboch strán sú tri vertikálne zámiky. Rovnakým motívom výšivky na paname, je obšitý aj golier a manžety rukávov (obrúbené modrou). Na ľavom pleci pri krku je zapínanie košele. Košeľa je určená na slávnosti (kostolná), Viničné.
Viničné - 1931

Košeľa mužská svadobná

Košeľa je ušitá z popelínového plátna (v minulosti puplín). Má rovný dlhý strih, s rovnými rukávmi, s nízkym stojatým golierom a s prekrývaním rozparkom. Od krku smerom na hruď zlatá a strieborná oblúčková a kvetovaná výšivka (tulipány, trojlístky, nevädze, baranie rohy), zvýraznená bronzovou, žltou, bordovou, ružovou a modrou, podobný motív a farby aj na golieriku. Na spodku výšivky vyšitý rok 1931. Na pleci, prekrývania rozparku a koncoch goliera našité biele viazanice na uviazanie mašle. Ozdobné bordové spojovacie švíky na pleciach. Rukávy sú ukončené hadovkou, kupovanou čipkou (štvorlístky, guličky) a paličkovanou čipkou so slučkami.
Viničné - 1930 - 1940

Zástera ženská slávnostná

Ženský fertuch (zástera), je ušitý z jednej poly čierneho hustého šifónu. Na spodnej časti sú horizontálne vyšité štyri zámiky (dva a dva od seba). Okraje zástery sú obšité a obrúbené z troch strán tenkou kupovanou čipkou s tulipánovým motívom. Zástera je bohato riasená do širokého opasku, na ktorého koncoch sú našité čierne tkanice na zaväzovanie zástery. Šité na stroji.
Viničné - 1920 - 1940

Zástera ženská slávnostná

Ženský fertuch slávnostný (zástera), je ušitý z jednej poly tmavomodrého (čierna) hodvábu. V spodnej časti sú horizontálne vyšité štyri zámiky (dva a dva od seba), vertikálne k okraju dva zámiky zľava a dva zámiky sprava. Okraj zástery sprava a zľava zdobí kupovaná čipka s kvetinovým vzorom a tylovou výplňou do oblúčika, spodný okraj zdobí kupovaná čipka s kvetovanými gatrami a zúbkami. Zástera je riasená do širšieho opaska (rovnaká farba a materiál) na ktorého koncoch sú našité tenké čierne tkanice na zaväzovanie. Šité na stroji.
Viničné - 1920 - 1930

Zástera ženská

Ženský fertuch (zástera), je ušitý z jednej poly čierneho glotu. Na spodnej časti je šesť vyšitých zámikov. Okraje zdobí tenká paličkovaná čipka. Fertucha je po stranách mierne skladaná do širšieho opaska na ktorého koncoch sú našité ripsové stuhy na zaväzovanie. Šité na stroji.
Viničné - 1930 - 1940

Zástera dievčenská slávnostná

Dievčenský slávnostný fertuch (zástera), je ušitý z dvoch častí čierneho hodvábu, ktoré sú spojené v spodnej tretine čipkou s tylovou výplňou a kvetinovým vzorom. Nad čipkou sú štyri pásy zámikov (vrchný zámik roztvorený), pod čipkou jeden pás zámiku. Okraje zdobí rovnaká kupovaná čipka s tylovou výplňou a kvetinovým vzorom, lemované gatrovým okrajom. Zástera je bohato riasená do úzkeho opaska na ktorého koncoch sú našité čierne tkanice na zaväzovanie zástery. Šité na stroji.
Viničné - 1920 - 1930

Pruclek dievčenský

Pruclek dievčenský, z tenkého bieleho zdvojeného bavlneného plátna. Okrúhly výstrih, okolo priekrčníka naskladané nahusto biele zámiky obrúbene pestrou kvetinovou výšivkou. Rovnaké zámiky a výšivka na zadnej časti v okolí priekrčníka smerom nadol do tvaru V. Ručná rastlinná výšivka prevedená plnou technikou (plný plochý steh) vo farbách červenej, zelenej, fialovej, modrej, ružovkastej a žltej. Kvetinový motív - tulipány, fialky, nevädze, klinčeky, puky, hrozná a lístky. Vpredu a vzadu dolu na prucleku sú v pásovej línií prišité lalôčiky a zozadu na chrbte v strede "sysle" obšité hadovkou s vyšitými iniciálkami M M a dvoma sedmokráskami, zozadu prešité fialkovou niťou, krivinkou. Na spodnej časti vpredu sú našité šnúrky na uväzovanie.
Viničné - 1920 - 1930

Pruclek dievčenský

Pruclek dievčenský, z tenkého bieleho zdvojeného bavlneného plátna. Okrúhly výstrih, okolo priekrčníka naskladané nahusto biele zámiky obrúbene bohatou kvetinovou výšivkou. Rovnaké zámiky a výšivka na zadnej časti v okolí priekrčníka smerom nadol do tvaru V. Ručná rastlinná výšivka prevedená plnou technikou (plný plochý steh) vo farbách červenej, zelenej, fialovej, modrej, ružovkastej a žltej. Kvetinový motív - tulipány, fialky, nevädze, ruže chryzantémy, puky, jahôdky a lístky. Vpredu a vzadu dolu na prucleku sú v pásovej línií prišité lalôčiky a zozadu na chrbte v strede "sysle" obšité hadovkou s vyšitými iniciálkami J M a dvoma sedmokráskami, zozadu prešité bordovou niťou, krivinkou.
Viničné - 1920 - 1930

Pruclek dievčenský

Pruclek dievčenský, z tenkého bieleho zdvojeného bavlneného plátna. Okrúhly výstrih, okolo priekrčníka naskladané nahusto zámiky obrúbene kvetinovou výšivkou. Rovnaké zámiky a výšivka na zadnej časti v okolí priekrčníka smerom nadol do tvaru V. Rastlinná výšivka prevedená plnou technikou (plný plochý steh) vo farbách červenej, fialovej, modrej, ružovej, žltej a zelenej. Kvetinový motív - tulipány, fialky, nevädze, puky a lístky. Vpredu a vzadu dolu na prucleku v pásovej línií sú prišité lalôčiky a zozadu na chrbte v strede "sysle" obšité hadovkou s vyšitými iniciálkami G P a dvoma sedmokráskami, zozadu prešité červenou niťou.
Viničné - 1920 - 1930

Pruclek dievčenský slávnostný

Pruclek dievčenský slávnostný, zhotovený z bledomodrého brokátu, do ktorého je vtkaný nízky reliéfny rastlinný kvetovaný vzor bledomodrou niťou . Vnútro je podšité bielym domácim plátnom. Okrúhly výstrih, okolo ktorého sú naskladané nahusto zámiky obrúbene čipkou zo striebornej šnúrky tvarovanej do motívu žiarovky. Rovnaké zámiky, čipka a riasenie na zadnej časti v okolí priekrčníka smerom nadol do tvaru V. Pruclek ukončený spredu a zozadu modrým lemom so srdiečkovo-kvetovým vzorom, zozadu na strede "sysľami" s hadovkou (Viničné). Na spodnej časti vpredu sú našité šnúrky na uväzovanie.
Viničné - 1920 - 1930

Pruclek ženský slávnostný

Pruclek ženský slávnostný, zhotovený z červeného brokátu, do ktorého je vtkaná biela niť, čím vzniká nízky reliéfny vzor veľkých kvetov (ruže, zvonček). Vnútro je podšité domácim plátnom. Okrúhly výstrih, vpredu na výzdobu okolo výstrihu naskladané nahusto zámiky obrúbene paličkovou čipkou s flitrami zo striebornej nite v tvare lastúry. Rovnaké zámiky a paličková čipka na zadnej časti v okolí priekrčníka smerom nadol do tvaru V. Vzadu a vpredu ukončené lemom a zozadu na strede "sysľami", ktoré sú obrúbené hadovkou (Viničné). Zo spodnej časti vychádzajú šnúrky na uviazanie a vpredu zvnútra našité 2x uško a háčik na zapnutie. Kraje prucleku rozširované, novodobá úprava.
Viničné - 1920 - 1930

Pruclek ženský slávnostný

Pruclek ženský slávnostný, zhotovený z modrého brokátu, do ktorého je vtkaná biela niť, čím vzniká nízky reliéfny vzor veľkých kvetov (ruže). Vnútro je podšité domácim plátnom. Okrúhly výstrih, vpredu na výzdobu okolo výstrihu naskladané nahusto zámiky obrúbene paličkovou čipkou s flitrami zo striebornej nite v tvare lastúry. Rovnaké zámiky a paličková čipka na zadnej časti v okolí priekrčníka smerom nadol do tvaru V. Vzadu a vpredu ukončené lemom a zozadu na strede "sysľami", ktoré sú obrúbené hadovkou (Viničné). Zo spodnej časti vychádzajú šnúrky na uviazanie a vpredu zvnútra našité uško a háčik na zapnutie.
Viničné - 1920 - 1930

Pruclek ženský slávnostný

Pruclek ženský slávnostný, zhotovený z ružového brokátu, do ktorého je vtkaná strieborná niť, čím vzniká nízky reliéfny vzor veľkých kvetov. Vnútro je podšité bledomodrým domácim plátnom. Vpredu na výzdobu 12 (2*6) ozdobných gombíkov, bledomodré obrúbené zlatou s kvetinovým motívom. Pod gombíkmi háčik a uško na zapnutie. Okrúhly výstrih, okolo výstrihu a gombíkov naskladané nahusto zámiky obrúbene paličkovou čipkou s flitrami zo striebornej nite v tvare lastúry. Rovnaké zámiky a paličková čipka na zadnej časti v okolí priekrčníka smerom nadol do tvaru V. Vzadu a vpredu ukončené lemom a zozadu na strede "sysľami" (Viničné).
Viničné - 1929

Pruclek ženský

Pruclek ženský, z tenkého bieleho zdvojeného bavlneného plátna. Okrúhly výstrih, okolo priekrčníka naskladané nahusto zámiky obrúbene kvetinovou výšivkou. Rovnaké zámiky a vyšívaná čipka na zadnej časti v okolí priekrčníka smerom nadol do tvaru V. Rastlinná výšivky prevedené plnou technikou (plný plochý steh) vo farbách červenej, fialovej, modrej, ružovej, žltej a zelenej. Kvetinový motív - tulipány, ruže, nezábudky, nevädze, puky a jahôdky. Vpredu a vzadu dolu na prucleku v pásovej línii sú prišité lalôčiky a vzadu na chrbte v strede "sysle" s vyšitými iniciálkami K M.
Viničné - 1928

Pruclek mužský

Mužský pruclek je vyrobený z tenkého bavlneného plátna. Po celom obvode je našitá biela hadovka a vyšitá krivinka červenou niťou. Na chrbtovej časti prucleku je umiestnená predkreslená výšivka s pestrým kvetinovým motívom (tulipán, nevädza, margarétka a iné), ktorá je šitá plným plochým stehom. Vzadu na dolnom okraji v strede je monogram, N J s datovaním 1928. Na prednej časti má živôtik ušité "falošné" vrecká. Šatové dierky na gombíky sú vyšité ručne (hustým slučkovým stehom bez okruhlínky na krčok), neboli funkčné, nie sú prestrihnuté. Na zapnutie slúžili gombík s vnútorným zapínaním. Viničné
Viničné - 1940

Pruclek ženský slávnostný

Pruclek ženský slávnostný, zhotovený z hnedo vínového kašmíru, do ktorého sú vtkané farebné nite (červená, biela, fialová, zelená), ktoré vytvárajú kvetovaný vzor. Vnútro je podšité bielym domácim plátnom. Spredu na konci prucleku háčik a uško na zapínanie. Okrúhly výstrih, okolo výstrihu naskladané nahusto zámiky obrúbene retiazkou zo strieborných flitrov a jantárových korálok. Rovnaké zámiky a retiazka na zadnej časti v okolí priekrčníka smerom nadol ku koncu prucleku do tvaru V. Vzadu a vpredu ukončené lemom a zozadu na strede "sysľami" (Viničné).
Viničné - 1930

Pruclek ženský slávnostný

Pruclek ženský slávnostný, zhotovený zo zeleného kašmíru, do ktorého sú vtkané farebné nite (červená, fialová, zelená), ktoré vytvárajú kvetovaný vzor. Vnútro je podšité bielym domácim plátnom (molinom). Vpredu na výzdobu 12 (2*6) ozdobných gombíkov. Pod gombíkmi háčik, uško a šnúrky na uviazanie. Okrúhly výstrih, okolo výstrihu a gombíkov naskladané nahusto zámiky obrúbene paličkovou čipkou s flitrami zo striebornej nite v tvare lastúry. Rovnaké zámiky a paličková čipka na zadnej časti v okolí priekrčníka smerom nadol do tvaru V. Vzadu a vpredu (zreštaurované) ukončené lemom a zozadu na strede "sysľami" (Viničné).
Viničné - 1929

Pruclek mužský

Mužský pruclek je vyrobený z tenkého bavlneného plátna. Po celom obvode je našitá biela hadovka a vyšitá krivinka červenou niťou . Na chrbtovej časti prucleku je umiestnená predkreslená výšivka s kvetinovým motívom (tulipán, nevädza, margarétka), ktorá je šitá plným plochým stehom. Vzadu na dolnom okraji v strede je monogram, S Z s rokom vzniku 1929. Na prednej časti má živôtik ušité vrecká. Šatové dierky na gombíky sú vyšité ručne (hustým slučkovým stehom bez okruhlínky na krčok), neboli funkčné, nie sú prestrihnuté. Na zapnutie slúžili 3 gombíky s vnútorným zapínaním. Viničné
Viničné - 1910

Grguľa

Grguľa (Viničné). Dvojrohá podložka vyrobená z hrubšieho drôtu omotaného plátnom. Spevnená konštrukcia na udržanie tvaru čepca, vplietala sa do vlasov pod dienko čepca. Na koncoch prichytené tkanice na zaviazanie.
Viničné - 1920 -1930

Pruclek mužský slávnostný

Pruclek mužský slávnostný, zhotovený z modrého kašmíru, do ktorého sú vtkané farebné nite (červená, fialová, zelená, bledá), ktoré vytvárajú kvetovaný vzor. Vnútro je podšité bielym domácim plátnom. Okolo priekrčníka hadovka našitá žltou niťou krokvičkovým stehom, ktorý smeruje až dozadu k prieramkom. Vpredu zapínanie na 12 (4*3) ozdobných zlato-bielych gombíkov. Šatové dierky prešité žltou niťou slučkovým stehom. Vpredu našité dve falošné vrecká s gombíkmi, zlaté s červenými kvetmi. Vzadu nad "sysľami" je retiazkovým stehom žltou niťou vyšitý tulipán s trojlístkami (zn. Viničné). Spodná časť prucleku a vrecká lemovaná žltou niťou krivinkou (cik-cak).
Viničné - 1920 - 1930

Pruclek dievčenský slávnostný

Pruclek dievčenský slávnostný, zhotovený z bledomodrého brokátu, do ktorého je vtkaný nízky reliéfny rastlinný vzor a bodkový vzor vytvárajúci pikový ornament . Vnútro je podšité bielym domácim plátnom. Vpredu na výzdobu na oboch stranách 3 tyrkysovo-strieborné ozdobné gombíky. Okrúhly výstrih, okolo výstrihu a gombíkov naskladané nahusto zámiky obrúbene čipkou zo striebornej nite (tvarované do žiarovky). Rovanké zámiky, čipka a riasenie na zadnej časti v okolí priekrčníka smerom nadol do tvaru V. Pruclek ukončený spredu modrým lemom a zozadu bledomodrým lemom a zozadu na strede "sysľami" s oblúčkovou obrubou (Viničné).
Viničné - 1920 - 1930

Čepiec ženský všedný

Čepec (názov Viničné) na denné bežné nosenie. Vyrobený z tenkého bavlneného plátna. Skladá sa z dvoch častí, dienka a predničky, ktoré sú spojené spojovacím švíkom (stehom) s červenou niťou. Na dienko bola použitá obchodná látka s motívom fialových kvietkov. Na predničke smerom do čela hrubá fialová niť (zúbková) za ňou našitá obchodná stuha vyšívaná geometricko-kvetovaným motívom s červenou niťou (plný steh), zakončená červenou obrubovou vlnovkou. Naprieč spodkom čepca všité šnúrky na uväzovanie a uťahovanie s červeno-modro-bielym kvetinovým motívom.
Viničné - 1910-1920

Parta svadobná

Parta pre mladuchu, svadobná. Pozostáva z čelenky, ktorej podložka je obalená širokým pásom látky, ktorá je po celom obvode (oblúk) husto prešitá rôznofarebnými korálkami, guľôčkami a kamienkami, smerom k čelu pás perleťových perličiek s kamienkami, z oboch strán obrúbené ozdobnou bielou šnúrkou v tvare oblúčikov. Vrchnú časť party tvoria vetvičky umelej myrty (používala sa živá), pod ňou sa vinie naskladaná biela stuha ozdobená trblietavými kamienkami, na ktorú sú pripevnené ružice z kvetinových stúh. Na zadnej časti je našitých sedem dlhých obchodných stúh s kvetovaným vzorom. Z čelenky vychádzajú šnúrky na uväzovanie. Reštaurované, kvôli vážnemu poškodeniu.

Navigácia v článkoch

Staršie články

Kontakt

Horná ulica č. 20
900 01 Modra
033/643 34 89
moska@moska.sk

Otváracie hodiny

Pondelok - Štvrtok
07:30 - 16:00

Piatok
7:30 - 13:30

Spolupracujúce kultúrne zariadenia

Pezinské kultúrne centrum
Kultúrne centrum Modra
Mestské kultúrne stredisko Senec
Mestské centrum kultúry Malacky
Kultúrne zariadenia Petržalky
Cookie
Súbory cookie a ďalšie technológie používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú.
Kliknutím na „Prijať všetko“ súhlasíte s používaním VŠETKÝCH súborov cookie. Môžete však navštíviť „Nastavenia súborov cookie“ a poskytnúť kontrolovaný súhlas.
Cookie NastaveniaPrijať všetko
Manage consent

Prehľad ochrany osobných údajov

Táto webová stránka používa súbory cookie na zlepšenie vášho zážitku pri prechádzaní webom. Z nich sa vo vašom prehliadači ukladajú súbory cookie, ktoré sú kategorizované podľa potreby, pretože sú nevyhnutné pre fungovanie základných funkcií webovej stránky. Používame aj cookies tretích strán, ktoré nám pomáhajú analyzovať a pochopiť, ako používate túto webovú stránku. Tieto cookies budú uložené vo vašom prehliadači iba s vaším súhlasom. Máte tiež možnosť zrušiť tieto cookies. Zrušenie niektorých z týchto súborov cookie však môže ovplyvniť váš zážitok z prehliadania.
Potrebné
Vždy zapnuté
Potrebné súbory cookie pomáhajú vytvárať použiteľné webové stránky tak, že umožňujú základné funkcie, ako je navigácia stránky a prístup k chráneným oblastiam webových stránok. Webové stránky nemôžu riadne fungovať bez týchto súborov cookies.
CookieDĺžka trvaniaPopis
cookielawinfo-checkbox-advertisement1 yearSet by the GDPR Cookie Consent plugin, this cookie is used to record the user consent for the cookies in the "Advertisement" category .
cookielawinfo-checkbox-analytics11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics".
cookielawinfo-checkbox-functional11 monthsThe cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional".
cookielawinfo-checkbox-necessary11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary".
cookielawinfo-checkbox-others11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other.
cookielawinfo-checkbox-performance11 monthsThis cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance".
CookieLawInfoConsent1 yearRecords the default button state of the corresponding category & the status of CCPA. It works only in coordination with the primary cookie.
viewed_cookie_policy11 monthsThe cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data.
Funkčné
Funkčné súbory cookie pomáhajú vykonávať určité funkcie, ako je zdieľanie obsahu webovej stránky na platformách sociálnych médií, zhromažďovanie spätnej väzby a ďalšie funkcie tretích strán.
Preferenčné
Preferenčné súbory cookies umožňujú internetovej stránke zapamätať si informácie, ktoré zmenia spôsob, akým sa webová stránka chová alebo vyzerá, ako napr. váš preferovaný jazyk alebo región, v ktorom sa práve nachádzate.
Analytické
Analytické cookies sa používajú na pochopenie toho, ako návštevníci interagujú s webovou stránkou. Tieto súbory cookie pomáhajú poskytovať informácie o metrikách, ako je počet návštevníkov, miera odchodov, zdroj návštevnosti atď.
CookieDĺžka trvaniaPopis
_ga2 yearsThe _ga cookie, installed by Google Analytics, calculates visitor, session and campaign data and also keeps track of site usage for the site's analytics report. The cookie stores information anonymously and assigns a randomly generated number to recognize unique visitors.
_gat_UA-20051224-471 minuteA variation of the _gat cookie set by Google Analytics and Google Tag Manager to allow website owners to track visitor behaviour and measure site performance. The pattern element in the name contains the unique identity number of the account or website it relates to.
_gid1 dayInstalled by Google Analytics, _gid cookie stores information on how visitors use a website, while also creating an analytics report of the website's performance. Some of the data that are collected include the number of visitors, their source, and the pages they visit anonymously.
Marketing
Marketingové súbory cookies sa používajú na sledovanie návštevníkov na webových stránkach. Zámerom je zobrazovať reklamy, ktoré sú relevantné a pútavé pre jednotlivých užívateľov, a tým cennejšie pre vydavateľov a inzerentov tretích strán.
Nezaradené
Ďalšie nekategorizované súbory cookie sú tie, ktoré sa analyzujú a zatiaľ neboli zaradené do žiadnej kategórie.
ULOŽIŤ A PRIJAŤ
Powered by CookieYes Logo