JAZZ, SWING A KOMORNÁ HUDBA ROZOZVUČIA NÁDVORIE

Nenechajte si ujsť od štvrtka 17. augusta do soboty 19. augusta na našom romantickom večernom nádvorí skvelé vystúpenia legendárnych jazzových a komorných hudieb na festivale HUDBA MODRE.

Hudobné podujatie otvorí vo štvrtok o 19:00 hod. koncert zoskupenia František Báleš Ansámbel a ich hostia – vokálne zoskupenie WAF BAND, ktoré sa na slovenskej hudobnej scéne etablovalo spájaním hudby s poéziou slovenských klasikov. V podobe piesní s prvkami jazzu a klasickej hudby zaznejú zhudobnené sonety P. O. Hviezdoslava, básne Jána Smreka, Milana Rúfusa, Rudolfa Dilonga, Janka Kráľa a ďalších významných básnických osobností.

V piatok nás prenesie jazzový orchester FATS JAZZ BAND do čias noblesy, elegantných rób a horúcich večierkov 20. až 50. rokov minulého storočia. Hudba v ich podaní nám rozprúdi krv a roztancuje telo. Na vlnách swingu sa o 19:00 hod. budú niesť tie najlepšie kusy z repertoáru orchestra, ktoré doplnia tangá a foxtroty z našich, vtedy ešte československých vôd. Naživo si tak budete môcť vypočuť skladby, ktoré hrávali a spievali také legendy ako Louis Armstrong, Benny Goodman, Tommy Dorsey ale aj R. A. Dvorský, Viera Racková, Inka Zemánková či Jiřina Salačová.

Ľubozvučnú sobotu odštartuje o 17:00 hod. MALÝ koncert VEĽKÝCH nádejí, kde zaznejú tóny svetových autorov v podaní mladých interpretov zo Základná umelecká škola v Modre, ktorí stoja na začiatku svojej hudobnej kariéry. Žiaci a ich učitelia predvedú to najlepšie z hudobného, dramatického aj výtvarného odboru. Zastúpené budú klávesové, sláčikové a dychové nástroje.

Sobotný večer nám o 19:00 hod uzavrú SLOVAK BRASS QUINTET, ktorý sú zárukou najvyššej kvality interpretácie klasickej hudby. Sólisti Slovenskej filharmónie, ktorí toto kvinteto založili, pripravili nanajvýš atraktívny program od barokovej vežovej hudby cez klasicizmus, romantizmus až po filmovú a súčasnú hudbu.Skvelý hudobný program a atmosféru doplní lokálne vínko z viníc VÍNKOKLIMKO a o občerstvenie a prvotriednu kávičku od slovenských pražiarov sa postará pojazdný espresso bar KADZE TADZE.Čo viac dodať? Všetci ste srdečne vítaní, bude si z čoho vyberať. Na koncerty je vstup voľný.

Vidíme sa na nádvorí…