KONFERENCIA – UMENIE VO VEREJNOM PRIESTORE: STAV, OCHRANA, VÍZIA

V utorok 26. septembra 2023 sa uskutoční 14. ročník odbornej konferencie pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva

Konferenciu organizuje Bratislavský samosprávny kraj a Academia Istropolitana Nova v spolupráci s partnermi Pamiatkovým úradom Slovenskej republiky, Mestským ústavom ochrany pamiatok v Bratislave a Slovenskou národnou galériou. Konferencia sa bude konať v kinosále Slovenskej národnej galérie v Bratislave so začiatkom o 9:00 hod.

Program predstaví mapovanie umenia, kunsthistorický výskum ako aj cenné nálezy v Bratislavskom samosprávnom kraji, starostlivosť o umelecké diela v Košickom samosprávnom kraji, meste Trnava a ďalších slovenských samosprávach. Odznejú tiež príspevky, ktoré priblížia obnovenie dvoch významných mestských fontán, koncept využitia umenia v architektúre na príklade rekonštrukcie Slovenskej národnej galérie, stratégiu hlavného mesta SR a  výskumný a popularizačný projekt Galérie mesta Bratislavy Umenie mesta.

Podujatie je realizované v hybridnom formáte, okrem prezenčnej účasti (kapacita sály je už plná) je možné program sledovať aj cez livestream priamo na youtubovom kanáli https://www.youtube.com/watch?v=CHh5DDD6iNc.

Viac informácii nájdete na webe BSK –https://bratislavskykraj.sk/na-14-rocniku-konferencie-otvorime-temu-umenia-vo-verejnom-priestore/.

ZDROJ: BSK