Medzinárodný festival detských folklórnych súborov

Srdečne Vás pozývame v dňoch 10. – 12. júna 2022 na 24. ročník Medzinárodného festivalu detských folklórnych súborov, ktorý už tradične organizuje Cech detských folklórnych súborov Bratislavy.
Návštevníci festivalu si môžu v zaujímavom programe vychutnať krásne tance
a piesne v podaní detských folklórnych súborov nielen z celej Bratislavy a okolia, ale aj pozvaných súborov z iných regiónov Slovenska a zo zahraničia. V tomto ročníku vystúpia na festivale hostia z Popradu, Vsetína a Beloveže.
Piatkový festivalový deň zaháji v uliciach Starého mesta Bratislavy obľúbený krojovaný sprievod. Po slávnostnom otvorení tohto jedinečného podujatia sa účastníci festivalu predstavia návštevníkom v Galaprograme, ktorý sa uskutoční na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

 V rámci festivalového programu je pre hostí pripravená prehliadka pamätihodností mesta Bratislava a bratislavského regiónu.

V sobotu vystúpia účastníci festivalu s programom súčasne v Malinove a v Rači, kde sa tiež oboznámia s miestnymi zaujímavosťami a pamiatkami, a spolu s divákmi sa budú môcť zapojiť do tanečnej školy, zakrepčiť si na tanečnej zábave, či vyskúšať si svoju zručnosť v tradičných remeselných dielňach.

Festivalové dni v nedeľu ukončí Galaprogram na Primaciálnom námestí v Bratislave.

Všetci ste srdečne vítaní, vstup je voľný.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.